Hırdavat Fırsatı - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret
0850 455 1 789

Hırdavat Fırsatı'nın eticaret sitesi kurma serüveni nasıl 8 yıllık bir dostluğa dönüştü?

50 yıllık yerel işletmesini dijital dönüşüm ile tanıştıran Azim Hırdavat’ın başarı ve büyüme dolu hikayesi.

8

yıllık güven, ve büyüme dolu e-ticaret deneyimi.

%34,6

ilk yıl şirket cirosuna katkı

%252

2. yıl itibariyle büyüme

Hırdavat Fırsatı başarı hikayesi

2011 yılında firmanın hem e-ticaret platformundaki potansiyeli görmesi hem de yenilikçi vizyonu bu serüvenin başlamasında rol oynadı. Azim Hırdavat, e-ticaret için kendisine en yakın İzmir e-ticaret firması olan Akıllı Ticaret ile iletişime geçti. Şirketin yöneticisi Öner Bey ile tanıştığımızda kendisine birebir ve çok ayrıntılı bir sunum yaptık.Sunumumuz ile, sistemimizin ne kadar yetkin ve pratik olduğuna karar verdi.


Hırdavat e-ticaret sitesini hızlıca kurduğumuz müşterimiz, ilk ayın sonunda satışlara başlamıştı.


E-ticaret serüveninde, adım adım ve organik büyümeyi hedef alan Hırdavat Fırsatı, özgün içerik ve SEO gücünü kullanarak, çok düşük reklam giderleri ile birinci sene %80, ikinci sene %40 büyüme gösterdi.


Öner Bey, yeni ithal ettikleri ürünleri nasıl tanıtacaklarını bize sorduğunda, kendisine ürünlerin videolarını çekip sitesinde ürün açıklamalarına yerleştirebileceğini söyledik. Özgün içerik konusunda çok hevesli oldukları için bugün 250’nin üzerinde ürün tanıtım videosu ve >3 milyon izlenme sayısı ile küçük bir rekora imza atıyorlar.


Hırdavat Fırsatı, 2011 yılından bu yana, hem satış hem de site özellikleri açısından, e-ticaretin büyümesi gibi büyüyerek evrim geçirdi. Siteye iki defa tasarım yenileme hizmeti vererek görsel ve kullanıcı deneyimini geliştirdik. Standart paket ile başlayan e-girişimleri, Premium paket, pazaryeri entegrasyonları, mobil uygulama çözümleri ve B2B çözümleri ile daha da büyüdü ve güçlendi.


Özellikle yeni versiyon responsive ve tam mobil uyumlu tema uygulamamızda yaptığımız güncellemeler ile, e-ticaret sitesinin SEO altyapısı çok güçlendi. Bu sene yeni tema ve SEO geliştirmeleri sayesinde, hırdavat sektöründeki rekabetin artmasına rağmen, sitedeki organik erişim ve satışlara yansımasının, bir önceki seneye göre 2 kat artış gösterdiği bildirildi.Hırdavat Fırsatı, Akıllı Ticaret’in SEO altyapısına öylesine güveniyor ki, yıllardır 0 reklam stratejisiyle hırdavat sektöründe rekabet içerisinde.


Hırdavat Fırsatı, “E-ticaret serüvenine Akıllı Ticaret ile başladığımız için kendimizi şanslı buluyoruz.” diyerek koltuklarımızı kabartan bir müşterimiz.


Kendilerine başarılar diliyor, büyümelerine katkıda bulunduğumuz için ne mutlu diyoruz.

Sen de hemen E-ticarete başla