Aktar Diyarı - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret
0850 455 1 789

Bir bilişim firmasının aktar ve bitkisel ürünlerden oluşan e-ticaret girişimi nasıl büyük bir aktar portalına dönüştü?

Bir yazılım girişimcisi olan Metin Yıldırım’ın, e-ticaret yazılımları arasında geçen mücadelesi ve Akıllı Ticaret’in ürettiği çözümler ile aktardiyari.com sitesini sürdürülebilir bir iş modeline dönüştürmesi.

500

Başarılı sipariş günlük

%304,6

ilk yıl sonu büyüme

%34,6

ziyaretçilerdeki dönüşüm artışı yıllık

Aktar Diyarı başarı hikayesi

2017 yılında tanıştığımız Aktar Diyar, Mytek Bilişim A.Ş. adlı bilişim firmasının e-ticaret girişimi. Kendileri bizimle tanışmadan önce e-ticaret sitesi yazılımları konusunda öncelikle kendi içlerinde bir organizasyon denemişler. Firmanın, e-ticaret sitesi altyapısı oluşturmanın bambaşka bir iş olduğunu anlaması uzun sürmemiş. Daha sonrasında farklı ulusal çözümlere yönelmişler.


E-ticaret yeni trend. Aktar Diyarı, Mytek Bilişim A.Ş.’nin bu yeni trend yatırımı olarak hayat buluyor. Bir e-ticaret girişimi yapmak için Mytek’in 3 önemli ve geçerli sebebi var:

  • E-ticaret ve aktar, devamlı ve sürdürülebilir bir iş modeli

  • Bitkisel ürünler ve aktariye, sektör olarak potansiyeli çok yüksek ve sürdürülebilirliği çok mümkün bir sektör

  • Şirket kurucuları, bitkisel ürünler ile ilgili, sektöre duydukları ihtiyaçlarda yaşadıkları sorunları görmüş ve bu sorunlar, girişimleri için güç vermiş


Aktar Diyarı, Akıllı Ticaret ile tanıştığında, e-ticaret altyapıları, verilen hizmetin kalitesi, iç organizasyonlar gibi konularda hayli bilgi sahibiydi ve ne istediğini bilen bir şirketti. En öncelikli ihtiyaçları, hızlı destek ve yapıcı yaklaşım idi. Biz Akıllı Ticaret olarak bu ihtiyaçlarını, daha ilk günden ve sürekli olarak sağladık. Bu da şirketin motivasyonuna, organizasyonuna ve sonucunda satışlarına yansıdı. 1 yıl içinde hiç azımsanmayacak bir büyüme (%300) kaydeden Aktar Diyarı, bugün Akıllı Ticaret’i yaptığı ticaretin “omurgası” olarak görüyor ve iş organizasyonunu buna dayalı olarak planlıyor.


Aktar Diyarı kurucu ortağı Metin Yıldırım şöyle diyor; “Akıllı Ticaret ile tanışmadan önce, iş ile ilgili tüm motivasyonumuzu yitirmiştik, ancak e-ticaret sitemizi Akıllı Ticaret alt yapısına geçirdikten sonra o kadar hızlı yol aldık ki, şu anda aktar piyasasına yeni bir soluk getirdiğimizi düşünüyoruz, işimizde çok iddialıyız.”Aktar Diyar’nın “iyi çalışan bir eticaret sitesi” beklentisiyle hayat bulan e-ticaret girişimi, bugün Akıllı Ticaret altyapısı ile uçtan uca çözümlerin üretildiği bir sistem haline geldi.


Aktardiyari.com için oluşturduğumuz uçtan uca e-ticaret çözümü, aşağıdaki şekilde hayat buldu:

  • Güçlü SEO altyapısı ve hızlı erişim kalitesi ile site üzerinden gelen siparişler arttırıldı.

  • Pazaryeri entegrasyonları sayesinde, Aktar Diyarı’nın tüm ürünleri ortak pazarlarda satışa sunuldu.

  • Siteden ve pazaryerlerinden gelen tüm siparişler, tek merkezde toplanarak raporlandı.

  • Sistem tam muhasebe entegrasyonu ile, stok, fatura, sipariş gibi işlemlerin tamamını otomasyona aldı.

  • Kargo entegrasyonları ile tüm sevkiyat sistemi tam otomasyon haline geldi.

  • Mobil uygulama çözümleri ile sadık müşteri ve kampanya erişimleri üç katına çıkarıldı.

  • B2B ve Affiliate Marketing çözümleri ile, erişilen pazar 2 katına çıktı.


Aktar Diyarı kurucusu Metin Bey, e-ticaretin kademeli bir büyüme gerektirdiğine işaret ediyor. “E-ticarette büyüme sürecinde, yazılımdan iyi anlayan ve esnek çözümler üreten bir firmanın yanınızda olması, işletme için hayati önem taşıyor” diyor.


Sitelerini ilk kurduğumuzda, hedefleri günlük 50 sipariş iken, 2 yılın sonunda günlük 500 siparişi kargoya veren Aktar Diyarı, Aktar Depo B2B, Verevere.com portal girişimleri ile e-ticaret varlıklarını büyütüyor. Akıllı Ticaret olarak her zaman yanlarında ve destekliyor olacağız.

Sen de hemen E-ticarete başla