Ukinox - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret
0850 455 1 789

Ukinox’un e-ticaret ile tanışması ve dijitalleşme süreçleri

Ankastre sektöründe bir ulusal markanın e-dönüşüm serüveni.

360o

Uçtan uca e-dönüşüm hizmetleri

%292

Tahsilat kayıplarında azalma

%32

İlk yıl eticaret satışlarının oranı

Ukinox Ankastre Başarı Hikayesi

1992 yılında kurulan Ukinox, bugün Türkiye başta olmak üzere dünyanın altı ülkesinde ankastre çözümleri sunan güçlü ve uluslararası bir markadır. Markanın Akıllı Ticaret ile ilk tanışması, 2014 yılında B2B sistemi için çözüm üretmek üzere el sıkışarak gerçekleşti.


İnovasyonu bir yaşam tarzı olarak benimsemiş ve bunu şirket kültürüne de aşılamış olan şirket genel müdürü Cenk Tepegöz, bizimle hayallerini paylaştığında, tüm ekibimizi heyecanlandırmıştı. Sanki bir yazılım şirketi girişimcisiyle konuşuyormuş gibi kendisiyle uzun sohbetlerimiz ve beyin fırtınalarımız oldu.


Ukinox ile çalışmaya başladığımızda, şirket SAP B1 dönüşümünü tamamlamak üzereydi. Bu aşamada tüm süreçlerini e-ticaret üzerinden yürütmeyi hedefledikleri için, SAP’nin yapacakları ve Akıllı Ticaret’in yetenekleri üzerine uzun konuşmalar ve toplantılar yaptık. Planımız, tüm satış ve sipariş süreçlerini üstlenecek bir B2B sistemi ile işe başlamak oldu.


SAP tarafında tanımlanan tüm satış politikaları, kampanya tanımları ve iskonto altyapısına tam entegre, tüm müşterilerin finansal ve performans tanımlarını içinde barındıran ve sipariş süreçlerinde uygulayan bir B2B altyapısını kısa bir süre içinde hayata geçirdik.Sistem tam otomasyona dayalı satış ve sipariş süreçlerini, B2B e-ticaret portalı üzerinden yürütmekte ve tüm bu süreçlerin finansal ve muhasebesel karşılıklarını SAP ekranlarında tam entegre olarak yönetebilmektedir.


Bir sonraki adımda Ukinox ile aynı altyapıya ödeme sistemlerini de dahil edip, tahsilat altyapısını kurduk. Bu sayede, bayi borçlanmaları, vade takibi ve karşılığı ödemeler de B2B e-ticaret portalı üzerinden yapılabilir hale geldi. Aynı zamanda bir tahsilat mobil uygulaması hazırlayıp satış ekibinin ödeme sistemini bir tahsilat sistemine çevirmesini sağladık.


Tüm ödeme sistemi de SAP entegre çalıştığı için, vadesi gelen borç, risk limiti gibi muhasebesel ve finansal değişkenler, satış süreçlerinin içine kolayca dahil edilebildi.


Bu aşamaya kadar, Cenk Bey’in hayal ettiği inovasyon için ilk adımları atabilmiş olduk. Bu tüm ekibi mutlu ve motive ettiği gibi, satış ekibinin üzerindeki yükü ciddi oranda hafifletti. Tahsilat zorluğu, sipariş takibi, telefonda yapılan işlemlerden kaynaklı hatalar gibi bir çok insana dayalı olumsuzluğu tam otomasyona sokarak, satış ekibi performansında ölçülebilir bir artış sağlandı.


B2B e-ticaret süreçlerinde, kendilerine uçtan uca çözümler üretip tam ERP entegrasyonu sağladığımız Ukinox, sunduğumuz çözümlerle işine güç katmaya devam ediyor.Ukinox, 2019 yılı içerisinde web sitesini yenileme ile ilgili konuyu gündeme getirdi. Biz de konuyla ilgili bir araştırma yaptık. Gördük ki bütün benzer sektör ürünlerini üreten ve satışını yapan ulusal markalar sitelerini e-ticaret üzerine kurguluyor. Biz de aynı teklifi kendilerine ilettik.


Fikri hızla benimseyen şirket müdürü Cenk Tepegöz, kreatif ajansı ile ilk toplantıyı hemen ayarlayarak şirketin kurumsal kimliğini yansıtacak görsellikte bir e-ticaret sitesi tasarımını birlikte oluşturmamıza olanak tanıdı.


Kreatif tarafta oldukça farklı ve renkli bakış açısına sahip olan Ukinox, bannerlar ve site tasarımı ile fark yaratan, göze hitap eden, aynı zamanda Akıllı Ticaret altyapısıyla internette bulunabilir, pratik yönetilebilir ve performanslı e-ticaret sitesine hızlı bir biçimde sahip oldu.


Ukinox’un e-ticaret sitesinde, ürünleri inceleyebilir, satın alabilir, firmanın yetkili servis ve bayi ağına ulaşabilirsiniz.


E-ticaret süreçlerine pazaryeri entegrasyonları ile devam eden Ukinox, bu çalışmalarda da Akıllı Ticaret’in güvenilir altyapısını kullanmaya devam ediyor.


Ukinox’un e-ticaret sitesinde, ürünleri inceleyebilir, satın alabilir, firmanın yetkili servis ve bayi ağına ulaşabilirsiniz.


Ukinox ekibini vizyonları ve başarıları için kutluyor, e-dönüşüm süreçlerinin bir parçası olduğumuz için gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.


Sen de hemen E-ticarete başla