URL Yönlendirme | E Ticaret Web Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

URL Yönlendirme

URL YönlendirmeURL değişikliği; daha önce arama motoru tarafından indexlenmiş ve başka sitelerden link almış sayfalarınızın URL yapısını değiştirirseniz, ziyaretçileriniz o sayfalara ulaşamaz. Eski sayfaların adreslerini yenisine kalıcı olarak yönlendirdiğinizde, zararı minimuma indirerek ziyaretçileri sitenize yönlendirmiş olursunuz.

Panel üzerinde ürünün URL’sini değiştirmek için Ürün > Ürün Yönetimi menüsünden ürün bulunarak ''düzenle'' olarak açılır.Düzenle olarak açtığımız ürünün ''SEO'' sekmesi tıklanır. Yönlendirmek istediğimiz URL adresini ( Sayfa Adresi URL ) sekmesine yazarız ve sağda üstte bulunan ''ürün güncelle'' tıklanıp ürünü güncelleriz.
Yine menüden SEO > URL Yönlendirme (301) tıklanarak ''kayıt ekle'' butonuna tıklanır.
Kayıt ekle dedikten sonra ekranda bize eski URL ve yeni URL sormaktadır. Değiştirmeden önceki URL adresini eski URL sekmesine, olmasını istediğimiz URL adresini ise yeni URL sekmesine yazılır. Daha sonra ''kayıt ekle'' butonuna basılır. Dikkat etmemiz gereken konu ürün kartında bulunan URL ayarlarında olduğu gibi buraya da yazmamız gereken sadece site adresinden sonraki yani ( / ) işaretinden sonraki ürün ismidir.

Son aşamada kontrolünü yapmamız için yeni bir sayfa açarak eski yani değiştirmek istediğimiz URL yazılarak sayfaya gidilir. Ekran görüntülerinde de olduğu gibi eski URL’ye git dediğimizde bize hemen 2. fotoğrafta bulunan yeni URL ile sayfamızı açacaktır ve böylece URL’sini değiştirmiş olsak bile eski URL ile arama yapan müşterilerimiz yeni URL ile sayfamızı açmış olacaklardır.

 

Sen de hemen E-ticarete başla