Siparişte Havale İndirimi ve Ürüne Özel Havale İndirim Oranı Tanımlama | E Ticaret Web Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

Siparişte Havale İndirimi ve Ürüne Özel Havale İndirim Oranı Tanımlama

Siparişte Havale İndirimi ve Ürüne Özel Havale İndirim Oranı TanımlamaSİPARİŞTE HAVALE İNDİRİMİ

Siparişte havale yoluyla ödeme yapan müşterilerimize ayrı bir indirim uygulayabiliriz. Bu işlemi aşağıda maddeler halinde uygulayacağız.

Menüden Ayarlar > Banka Hesap Numaraları ekranına geçmeliyiz. Aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere bizden banka bilgileri istenmektedir. Banka bilgilerini girdikten sonra ''ekle'' butonuna tıklanır.


 
Eklemiş olduğumuz banka bilgilerini düzenlemek için aşağıdaki ''düzenle'' butonuna tıklamamız yeterlidir. Eğer ikinci bir banka girişi yapılması gerekiyorsa ''Hesap Numarası Ekle'' butonuna basılır ve tekrar banka bilgileri girilip eklenir.


 
Menüden Satış > Ödeme Seçenekleri ekranına gidilir. Açılan ekranda aşağıda bulunan Diğer Ödeme Seçenekleri sekmesinde bulunan Havale/EFT ile Ödeme seçeneğini düzenlemek için ''düzenle'' butonuna tıklanır.

 

Havale/EFT ile Ödeme seçeneği düzenle dedikten sonra aşağıdaki ekranda da görüldüğü üzere tüm bilgiler girilir. Tüm bilgiler girildikten sonra ''kaydet'' butonuna tıklanır. Böylece havale olarak ödenen tüm siparişlerde vermiş olduğumuz indirim uygulanır.

Ek Ücret / İndirim: Oran ya da miktar seçildikten sonra hemen yanında indirim ya da ek ücret seçilmelidir.

Ek Ücret / İndirim Miktarı: Yukarıdaki ek ücrette oran seçilirse verilen rakam yüzde ( %5 ) ile hesaplanır. Eğer miktar seçilirse verilen rakam TL ( 5 TL ) olarak hesaplanır.


  

Aşağıdaki örnekte de olduğu gibi sepetteki ürünlerin ödemesini havale olarak seçtiğimizde yapılan havale indirimini görebiliriz.


 
ÜRÜNE ÖZEL HAVALE İNDİRİM ORANI TANIMLAMA

Menüden Ürün > Ürün Yönetimi ekranına gidilir. Özel havale indirimi uygulamak istediğimiz ürün ''ürün filtreleme'' yapılarak bulunur ve o ürün ''düzenle'' olarak açılır.


 
Ürün güncelleme ekranında ''Özel Fiyatlar'' sekmesi tıklanır. Aşağıda bulunan ''Havale İndirim Oranı'' ( % ) belirlenir. Daha sonra Ürün ''Güncelle'' sekmesine tıklanarak güncellenir.


 
 

Müşterinin sepetinde hem özel havale indirimi uygulandığı ürün, hem de başka ürünler varsa havale indirimi nasıl uygulanır?

Özel havale indirimi uygulanan ürün ayrı, diğer ürünler ayrı hesaplanır. Az önce ''Civcivli Bebek Süngeri'' ürününe özel havale indirimi %20 girerken, genel havale indirimine %5 girmiştik.

Civcivli bebek süngeri ürünün tutarı 10.305 TL’dir. %20 özel havale indirimi uygulanmış hali 8.244 TL’dir.
Diğer ürünlerin toplam tutarı 19.520 TL’dir. %5 genel havale indirimi uygulanmış hali 18.544 TL’dir.

Havale indirimleri yapıldıktan sonraki siparişin genel toplamı ( 8.244 TL + 18.544 TL ) 26.788 TL’dir.
 


Müşteri siparişini tamamladığında sepetindeki ürünlerin havale indirimleriyle beraber ödeyeceği toplam tutar 26.788 TL’dir. 

Sen de hemen E-ticarete başla