Meta Site Açıklaması, Meta Anahtar Kelime ve Özel Meta Doğrulama Kodu - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

Meta Site Açıklaması, Meta Anahtar Kelime ve Özel Meta Doğrulama Kodu

Meta Site Açıklaması, Meta Anahtar Kelime ve Özel Meta Doğrulama KoduMeta eklentisi, çoğunlukla arama motorlarının ilgili İnternet sitesini doğru biçimde aranmasını ve gruplandırılmasını sağlar. Yani tarayıcıya çeşitli kelime gruplarını uygulatan ve tanımlamada gerekli bilgileri görebildiğimiz ve inceleyebildiğimiz ayrıntılardan oluşmaktadır.

Meta Site Açıklaması

Meta açıklama, bir sayfanın içeriğini özetleyen her arama sonucu için görüntülenen kısa bir metindir. Arama motorunda bir ürün ya da bir kelime aratıldığında aratılan kelime ile son derece alakalı olduğunda meta açıklamayı gösterir. Anlaşılır ve net kelimeler ile ifade ediliyor olması çok önemlidir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi kırmızı çerçeve içerisindeki açıklama bir meta açıklamadır.

Ayarlar > Genel site ayarları menüsünden yukarıda bulunan ''SEO'' sekmesine tıklayarak ''Meta Site Açıklaması'' alanına girmeliyiz. Girdikten sonra satırın sağında bulunan ''yeşil onay butonuna'' ve yukarıda bulunan ''ön belleği yenile'' butonuna basarak yenilemeliyiz.
Meta Anahtar Kelime

Meta anahtar kelime, sitemiz ile ilgili olan spesifik kelimeleri girmemiz halinde arama motorlarında sitemizin daha kolay bulunmasını ve çok tıklanmasını sağlayacaktır. O yüzden doğru ve anlaşılabilir kelimeler kullanmamız çok önemlidir.Özel Meta Doğrulama Kodu

Meta doğrulama işlemi, Google tarafından bu sitenin bize ait olup olmadığını sorgulamak için kullandığı bir sistemdir. Google site sahibine bir kod verir ve onu siteyi kontrol edilen panelden girmesini ister. Eğer o kod doğruysa sitemiz google üzerinde güvenli site olarak gözükecektir.

Öncelikle bir gmail hesabımızın olması gerekiyor. Eğer yoksa bir gmail hesabı açmalıyız. Gmail hesabı açtıktan sonra ''https://search.google.com/search-console'' sitesine girmeliyiz.

Daha sonra sağ tarafta bulunan ''URL ön eki'' tıklanır ve ''URL’yi girin'' yazan yere sitemizin ismi örnekteki gibi yazılarak ''devam'' sekmesine tıklanır.

 

HTTML etiketi seçeneği tıklanarak işaretli alandaki yazı ''kopyala'' yapılır.


 
Panel üzerinden Ayarlar > Genel Site Ayarları tıklanarak yukarıdan ''SEO'' seçilir. Kopyala yaptığımız kod aşağıda işaretli olan Özel Meta Doğrulama Kodu alanına yapıştırılır ve yanında bulunan ''yeşil onay'' sekmesi ile yukarıda bulunan ''Önbelleği güncelle'' tıklanır. Tekrar kodu aldığımız yere geri dönüp ''doğrula'' sekmesi tıklanır. Kod doğru girildiyse sahiplik doğrulandı bilgisi aşağıdaki gibi gelecektir.

 

Sen de hemen E-ticarete başla