Kargo Ayarları | E Ticaret Web Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

Kargo Ayarları

Kargo AyarlarıKargo kampanya tanımını yapmak için menüden Ayarlar > Kargo Ayarları tıklanır. Firma adı girin alanına kargo firmasını yazarak hemen sağ tarafında bulunan ''ekle'' butonuna tıklanır.
Firmayı ekledikten sonra ''kargo alt limiti'' belirlenir. Kargo alt limitindeki girmiş olduğumuz tutardan sonraki siparişlerden kargo ücreti alınmaz anlamına gelir. Eğer bir kargo alt limiti girildiyse limitin hemen sol tarafında bulunan ''kutucuk'' işaretlenmelidir.

Kargo fiyatlarını tarifeler üzerinden belirlemekteyiz. Hemen yukarda bulunan ''ücret tarifelerine'' tıklanır. Her kargo firması için ayrı tarife bulunmaktadır. Her tarife içerisinde birden fazla yeni fiyat girişi yani desi ücretlendirmesi yapılabilir.

Başlangıç desi ve bitiş desi girilip bu desi aralığna göre fiyatı yazılarak yan tarafta bulunan artı ''(+)'' sekmesine tıklanır. Girmiş olduğumuz her desi aralığı ve fiyatlandırma artı simgesine bastıktan sonra aşağıda gözükecektir. Birden fazla desi aralığı girebildiğimiz için her bitiş desiden sonra yeni bir desi aralığı girip desi ücretini belirleyebiliriz. Girmiş olduğumuz desi değerlerini ve fiyatlarını değiştirebiliriz. Değiştirdiğimiz değerlerden ve fiyatlardan sonra her desi satırının yanında bulunan ''mavi ikona'' basarak güncelleyebiliriz.

Böylece sipariş giren müşterinin, seçtiği ürünlerin desi değerine göre ve seçmiş olduğu kargo firmasına göre fiyatlandırma otomatik olacaktır ve fiyat tanımladığımız şekilde yansıyacaktır.Eğer yurt dışına satışınız var ise yukarıda bulunan ''satış yapılan ülkeler'' sekmesi tıklanır. Açılan ekranda hangi ülkelere satışımız var ise klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak ülkelerin üzerini tıklayıp aşağıda bulunan ''güncelle'' butonuna basmanız yeterli olacaktır.Yurtdışı tarife fiyatını yine yukarda bulunan ücret tarifeleri sekmesinden ekleyebilir ve değiştirebilirsiniz. ''Ücret tarifeleri'' sekmesine tıklayarak tarifelerin en altında bulunan yurtdışı ücretlendirme tarifesine girilir. Diğer tarife ücretlendirmelerinde olduğu gibi desi aralığımızı ve kargo tutarımızı girerek yan tarafta bulunan artı ''(+)'' simgesine tıklamamız yeterli olacaktır.

 

Sen de hemen E-ticarete başla