İndirim Kuponu Yönetimi | E Ticaret Web Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

İndirim Kuponu Yönetimi

İndirim Kuponu Yönetimiİndirim kuponu; Belirlemiş olduğumuz bir kupon numarasının belirli koşullar ve kurallar çerçevesinde sunduğu ek indirimleri tanımlar. Kuponu tanımlarken isterseniz belirlenen tutarın üzerinde alışveriş yaptıktan sonra, sepette olmasını istediğiniz ürünlerden ekleyerek ya da belirlediğiniz üyelerin yararlanmasını sağlayarak indirim kuponunu tanımlayabilirsiniz.

Sunulan indirimler belirlemiş olduğumuz tarih aralığında da kullanılabilir. İndirim süresi sona erdiğinde, müşteriler bu indirimlerden yararlanma şansını kaybedecektir. Bu nedenle kullanılmasını istediğimiz kuponların tarih aralığını dikkatli bir şekilde giriyor olmamız çok önemlidir.

Menüden satış > indirim kuponu yönetimi tıklanarak girmek istediğimiz kriterleri girerek indirim kuponumuzu oluşturmaya başlayabiliriz.

Kupon No: Sistem otomatik olarak bir kupon numarası atmaktadır. İsterseniz bu kupon numarasını değiştirerek istediğiniz bir numarayı verebilirsiniz.
Ürün: Oluşturmuş olduğumuz indirim kuponumuzu istediğimiz bir ürün için de uygulayabiliriz. Bunun için bu alandan o ürünü seçmemiz gerekmektedir. Bu alanda bir ürün seçersek indirim kuponu sadece o ürün için geçerli olacaktır. Eğer ürün seçmezsek tüm ürünler için geçerli olacaktır.
İndirim: İndirim için iki seçeneğimiz bulunmaktadır. Sipariş tutarının yüzdesi olarak indirim sağlayacaksak oran seçilir. Eğer siparişte TL bazında bir indirim sağlanacaksa tutar seçilmelidir. Bu indirim siparişin yüzde kaçı ya da kaç TL indirimin yapılacağını yan taraftaki miktar bölümüne yazmalıyız.
Son Kullanma Tarihi: İndirim kuponumuzun girdiğimiz kriterlerde hangi tarihe kadar devam edeceğini belirlediğimiz alandır.Kullanım Miktarı: İndirim kuponumuzun kaç defa kullanılabilir olduğunu belirlediğimiz alandır.
Alışveriş Alt Limiti: Bu kuponun kullanılabilmesi için bir sipariş limiti girebiliriz. Eğer bir sipariş limitiniz var ise o limiti bu alana girmeliyiz.
Üye Kısıtı: İndirim kuponumuzu sitemizden sipariş giren herkesin kullanabilmesini istiyorsak ''kullanıcı bağımsız'' kutucuğu işaretlenir. Eğer indirim kuponunu belirlediğimiz üyelerin kullanmasını istiyorsak ''belirli kullanıcı'' kutucuğu işaretlenir. Bu kutucuğu işaretledikten sonra hemen altında bir bölüm açılacaktır. O bölümü tıkladığımızda sitemize üye olanları görüp üstünü tıklamamız yeterli olacaktır.
Kupon Açıklaması: Müşterilerimize göstermek istediğimiz, bilgilendirmek istediğimiz kupon açıklamasını bu alana girmeliyiz.
Tüm kriterlerimizi kontrol ettikten sonra aşağıda bulunan ''ekle'' butonuna basarak indirim kuponumuzu tanımlamış oluruz.

Tanımladığımız indirim kuponlarını satır halinde indirim kuponu yönetimi ekranında görebiliyoruz. Tanımlamış olduğumuz indirim kuponlarımızı kuponların sağ tarafında bulunan ''sil'' butonu ile silebiliriz.

Aynı zamanda kuponlarımızı yukarda bulunan ''kupon filtreleme'' butonuna basıp kupon numaramızı girip sonuçları listele dediğimizde tanımlamış olduğumuz kuponumuzu bulabiliriz.

Sitemizden sipariş giren müşterilerimiz sipariş özetinin hemen altında bulunan ''indirim kuponu kullan'' butonuna tıklayarak kupon kodunu girmelidir. Daha sonra ''uygula'' denildiğinde siparişinde o kupona ait indirimi görüyor olacaktır.


Sen de hemen E-ticarete başla