İçerik Alanlarına Youtube Video Yüklenmesi - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

İçerik Alanlarına Youtube Video Yüklenmesi

İçerik Alanlarına Youtube Video YüklenmesiYoutube videolarını ürün sekmelerinde bulunan açıklamaya, ürünün kısa açıklamasına, editör yorumuna ve kategori tanıtım içeriği gibi sitede bulunan tüm HTML alanlarına ekleyebiliriz.

Ürün sekmelerindeki açıklama bölümünde HTML alanı bulunmaktadır. Menüden ürün > ürün yönetimi ekranına gidilir. Youtube videosu eklemek istediğimiz ürünün sağ tarafında bulunan yeşil ''düzenle'' butonuna tıklarız.Daha sonra açılan sayfada yukarıda bulunan ''açıklamalar'' sekmesine tıklarız. Açıklamalar sekmesinin hemen altında işaretler ve simgeler bulunmaktadır. Simgelerin en sağında bulunan ''youtube'' simgesine tıklarız.

Açılan erkranda ''youtube linkini buraya yapıştırınız'' alanı bulunmaktadır. Eklemek istediğimiz videoyu youtube’da açarak ''linkini'' kopyalarız. Daha sonra ürün açıklamasında bulunan youtube simgesini tıkladıktan sonra ekrandaki youtube linkini yapıştırırız. Youtube linkini yapıştırdıktan sonra ''tamam'' butonuna basarız.

Youtube linkimizi kopyalayıp yapıştırdıktan sonra yukarıda bulunan ''ürün güncelle'' butonuna basarak ürünümüzü güncelleriz.Ürünümüzü güncelledikten sonra sitemizde bulunan ürün açıklamasının nasıl görüldüğünü kontrol etmek için yukarıda bulunan ‘mağazada göster’ butonuna tıklarız.

Sitemizdeki ürün resmimizin hemen altında bulunan ‘ürün hakkında’ sekmesinde eklemiş olduğumuz youtube videosunu görebiliriz. Böylece ürün açıklamasına youtube videosu eklemiş oluruz. 

Sen de hemen E-ticarete başla