Google reCAPTCHA Ekleme - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

Google reCAPTCHA Ekleme

Google reCAPTCHA EklemereCAPTCHA doğrulaması bir çok kullanıcının sorun yaşadığı için kullandığı bir uygulama olup, tüm spam üyelerden kurtulmanızı sağlayan kullanıcı dostudur.

Güvenliğiniz için çok büyük bir önem taşıyan bu uygulama karışık gelse de biraz zaman ayırmanız durumunda tüm spam üyelerinizden kurtulabilirsiniz. reCAPTCHA uygulaması güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Zararlı olabilecek botların internet adresinizi kullanarak form göndermesini engellemektedir.

Öncelikle https://www.google.com/recaptcha sitesine giriş yapmalıyız. Ülkeyi seçip hizmet şartları kutucuğunu işaretleyerek ‘’katıl ve devam et’’ butonuna tıklamalıyız.Daha sonra ‘’proje oluştur’’ butonuna tıklamalıyız.Proje oluştur dedikten sonra çıkan ekranda ‘’proje adı’’ ve ‘’konum’’ bilgisi girilir. Daha sonra önce ‘’oluşturmak’’ butonuna ve sonra ‘’olanak vermek’’ butonuna tıklanır.

Çıkan ekranda reCAPTCHA anahtarı oluşturulabilir, düzenlenebilir ve silinebilir. Oluşturduğumuz anahtarı sitemizin paneline girmemiz gerekmektedir. Bunun için de ‘’anahtar oluştur’’ butonuna tıklamalıyız.Ekran adı ve alan adı girdikten sonra anahtar oluştur butonu tıklanır. Böylece reCAPTCHA güvenlik anahtarını oluşturmuş oluruz.Oluşturmuş olduğumuz reCAPTCHA Site Key ve reCAPTCHA Secret Key bilgilerini kopyalarız.Kopyalamış olduğumuz reCAPTCHA anahtar bilgilerini akıllı ticaret panel ekranımızdaki ayarlar >> genel site ayarları ekranındaki iletişim semesinde bulunan alanlara girilir. Girildikten sonra satırların yanında bulunan yeşil onay butonu ile yukarıda bulunan ön belleği yenile butonlarına tıklanır.Kontrollerimizi yapmak için siteye giriş yapılarak üye ol butonuna tıklanır. Çıkan ekranda üye bilgilerinin altında reCAPTCHA gözükmektedir.Hazırlayan : Çağrı Karataş

Sen de hemen E-ticarete başla