Genel Site Ayarları | E Ticaret Web Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

Genel Site Ayarları

Genel Site AyarlarıGenel site ayarları; site başlığımız, mağaza adımız, site adresimiz, sosyal medya linklerimiz, iletişim bilgilerimiz ve mail hesap ayarlarımıza kadar bir çok site ayarlarımızı yaptığımız yerdir.

Site Ayarları

Site Başılığı: Sitemizin arama motorlarındaki ilk görünümüdür.
Mağaza Adı: Firmanız için belirlediğimiz marka ismidir.
Site Adresi: Ziyaretçilerinize metin, görsel ve animasyon şeklinde bilgi aktardığınız doküman topluluğudur.
Yapım Aşamasında Sayfası: Sitemizle ilgili düzeltmeler ya da değişiklikler yaptığımız sırada sitemize ziyaret edenlere ilettiğimiz bir bilgidir.
Site İkonu: URL ikonu veya website ikonu olarak bilinen küçük simgeye verilen görseldir. ''Dosya seç'' diyerek bilgisayarımızdaki site ikonunu ekleyebiliriz.
Site Logosu: Şirketinizin ve sitenizin kimliğini yansıtan görseldir. ''Dosya seç'' diyerek bilgisayarımızdaki site logomuzu ekleyebiliriz.
Girmiş olduğumuz her satırda hemen sağ tarafta yeşil ''onay'' butonu bulunmaktadır. Girişleri yaptıktan sonra yeşil onay butonuna basmamız yeterlidir.Sosyal Medya

Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram ve Youtube sayfalarımızın linkini girdiğimiz alanlardır.
Whatsapp: Site ziyaretçilerimizin sitemizde bulunan whatsapp ikonumuza tıklayıp bize kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamaktadır. Bize ulaşabilecekleri ve bizim geri dönüş sağlayabileceğimiz bir numara yazdığımız yerdir.
Girmiş olduğumuz her satırda hemen sağ tarafta yeşil ''onay'' butonu bulunmaktadır. Girişleri yaptıktan sonra yeşil onay butonuna basmamız yeterlidir.Sitemizde bulunan sosyal medya ikonları ve whatsapp ikonu tercih ettiğimiz temaya göre farklı yerlerde gözükmektedir.İletişim

Firma Ünvanı: Firmamızın ünvanını girdiğimiz yerdir.
Adres: Firmamızın adres bilgisi girdiğimiz yerdir.
Google Map: Google harita üzerindeki firmamızın harita üzerindeki yerini girdiğimiz yerdir. Google harita üzerinde yerimizin linkini girdiğimiz yerdir.
Telefon: Firmamızın telefon numarasını girdiğimiz yerdir.
Faks: Firmamızın faks numarasını girdiğimiz yerdir.
Satış Danışmanı Hattı: Satış için danışma numarası girdiğimiz yerdir.
Mobil / Whatsapp: Site ziyaretçilerimizin sitemizde bulunan whatsapp ikonumuza tıklayıp bize kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamaktadır. Bize ulaşabilecekleri ve bizim geri dönüş sağlayabileceğimiz bir numara yazdığımız yerdir.
Çalışma Saatleri: Firmamızın çalışma saatlerini girdiğimiz yerdir.
Vergi Dairesi / No: Firmamızın vergi numarasını girdiğimiz yerdir.
Vergi Dairesi: Firmamızın vergi dairesini girdiğimiz yerdir.
Mersis No: Firmamızın mersis numarasını girdiğimiz yerdir.
Ticari No: Firmamızın ticari sicil numarasını girdiğimiz yerdir.

Girmiş olduğumuz her satırda hemen sağ tarafta yeşil ''onay'' butonu bulunmaktadır. Girişleri yaptıktan sonra yeşil onay butonuna basmamız yeterlidir.Mail

Mail paneli üzerinden mail hesabı açmak için ayrıca bir eğitim dökümanımız bulunmaktadır.
SMTP Server: Bu sizin mail gönderim için kullanacağınız sunucu adresidir. Mail sunucu hizmetini Akıllı Ticaret'ten alıyorsanız, bu adres alan adınıza "mail." ön eki gelmiş halidir. Örn. mail.makaronlar.com
SMTP Username: Bu bölüm, mail gönderimini yapacak mail hesabını belirler. Mail gönderim için gerçek ve varolan bir mail adresi girmemiz gerekiyor. Eğer mail adresi açılmamışsa, mail kontrol panelinden bu hesabı açmamız gerekmektedir.
SMTP Password: Açılan mail hesabı için kullanılan paroladır.
SMTP için kullandığımız port: 587
SMTP doğrulama: Varsayılan standart doğrulama

Girmiş olduğumuz her mail adresinde hemen sağ tarafta yeşil ''onay'' butonu bulunmaktadır. Girişleri yaptıktan sonra yeşil onay butonuna basmamız yeterlidir.SSL

Bilgisayar ağı üzerinden güvenli haberleşmeyi sağlamak için tasarlanmış kriptolama protokolleridir. Panelde bu sekmenin açık olması gerekmektedir.


 

Sen de hemen E-ticarete başla