Akıllı Ticaret Panelinde Marka Ekleme - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret | E-Ticaret Konu Anlatımları
0850 455 1 789

Akıllı Ticaret Panelinde Marka Ekleme

Akıllı Ticaret Panelinde Marka EklemeMarka birliği oluşturma, ürün tanıtımı yapma veya hedef kitlenizle ilişki kurarak aynı kitleye hitap eden diğer markalardan ayrışamaya marka oluşturma denir. Günümüzde başarılı bir firma olmanın en temel adımlarından biri marka oluşturmaktır. Üretilen markanın başarılı bir yükselişe sahip olmasının altında marka yaratma stratejileri yatar.
Marka oluşturmak, markanızı müşterilere sunarak tanınmanın bir yolu olarak düşünülebilir. Burada amaç markanızın ne olduğu ve neleri temsil ettiğini müşterilere anlatmaktır. Etkili bir marka oluşturmak için markanızın iletmesini istediğiniz mesajı güzel bir biçimde müşterilere tanıtılası büyük önem taşır.
Marka oluşturmak, satın alma işleminde müşterilerin aklına ilk gelen marka olmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak alışveriş esnasında müşteriler değeri yüksek olan markaları sahip olmayı önemser. Elbette marka bilinirliği oluşturmanın en önemli adımlarından biri markayı geniş bir potansiyel kitleye sunmaktır.
Şimdi akıllı ticaret panelinde nasıl marka ekliyoruz hep beraber görelim.
Öncelikle ana menüden Ürün > Marka Yönetimi ekranına gitmeliyiz. Açılan marka yönetimi ekranında marka oluşturabilir, oluşturulan markayı düzenleyebilir ve silebilmekteyiz. Yeni marka açmak için yukarıda bulunan Marka Ekle sekmesine tıklamalıyız.Marka ekle dedikten sonra açılan sayfada bizden istenilen bilgiler bulunmaktadır. Öncelikle markamızın görselini ekleyebiliriz. Bul sekmesine tıklayarak daha önce yüklemiş olduğumuz marka resmimizi seçebiliriz.Markamızın görselini seçtikten sonra marka adımızı girmeliyiz. Eksiksiz ve tam giriyor olmamız markamızın bilinirliği için çok önemlidir.Daha sonra markamızın durumunu belirlemeliyiz. Eğer markamıza ait bir ürün yok ise ya da bir süreliğine o markanın gözükmesini istemiyorsanız markayı silmek yerine pasife alabilirsiniz. Mavi tikli olduğunda aktif gözükürken beyaz tikli olduğunda pasif gözüküyor olacaktır.Son olarak marka sırasını belirlememiz gerekmektedir. Oluşturduğumuz marka sitede kaçıncı sırada gözüksün istiyorsak o sırayı girebiliriz.Daha sonra da altta bulunan ‘’Markayı Ekle’’ sekmesine tıklayarak markamızı eklemiş oluruz.Markamızı ekledikten sonra satır halinde ekranımızda gözüküyor olacaktır. Oluşturduğumuz markalarımızı silmek için kutucuklarını işaretleyip seçilenleri sil dememiz yeterli olacaktır. Eğer isterseniz satırın sağında bulunan ‘’SİL’’ sekmesi ile de markalarınızı tek tek silebilirsiniz.
Ayrıca marka satırı üzerinde istediğiniz gibi değişiklik yaparak ‘’GÜNCELLE’’ sekmesine tıkladığınızda markanızı güncelleyebilmektesiniz.Oluşturduğunuz markaya bir açıklama eklemek isterseniz marka satırında bulunan ‘’AÇIKLAMA’’ sekmesine tıklayarak açıklama ekleyebilirsiniz.


Eğer markalarınızı filtrelemek isterseniz,

1 numaralı okun gösterdiği alandaki Filtre Aç sekmesini tıklamalısınız. Açılan filtrelemede 2 numaralı okun gösterdiği alana markanızın adını girerek ‘’Sonuçları Listele’’ demeniz yeterlidir.

Böylelikle akıllı ticaret panel üzerinden marka tanımlarımızı yaparak istediğimiz şekilde markalarımızın güncellemelerini gerçekleştirebiliriz.

Hazırlayan : Çağrı KARATAŞ

Sen de hemen E-ticarete başla