Altınordu - E Ticaret Sitesi - E-Ticaret Çözümleri - Akıllı Ticaret
0850 455 1 789

Spor kulübü için e-ticaret dönüşümünde entegrasyonların önemi

Türkiye’nin en önemli altyapı kulüplerinden biri olan Altınordu, tüm mağazacılık süreçlerini Akıllı Ticaret ile e-ticarete taşıyor.

%40

online satış oranı

%108,6

ilk yıl sonu büyüme

%1

iade oranı

Altınordu Futbol Kulübü e-ticaret sitesi başarı hikayesi

İzmir’in ve Türkiye’nin en gözde ve başarılı altyapı kulüplerinden olan Altınordu Futbol kulübü, dijital dönüşümün bir parçası olarak, mağazalaşmayı internet üzerinde de gerçekleştirdi.


Altınordu, e-dönüşüm konusun vizyon sahibi bir yaklaşım göstererek, yerel mağazalaşmaktansa online mağazacılık tarafına eğilmeyi planladığını bize açıkladı.


Firmanın en önemli ve kritik ihtiyaçlarından biri, sipariş yoğunluğunu organize edecek ekibin iş yükünü hafifletmek ve düzene sokmaktı. Çünkü firmanın mağaza satışlarının yanında online satış yükselen bir grafik ile yoğun bir iş yükü getiriyordu.


Bu noktada, en doğru çözüm tam muhasebe entegrasyonu ve kargo entegrasyonu ile Akıllı Ticaret Uçtan Uca Entegrasyon Çözümlerini kullanmak oldu.


Mağaza, stoklarına yeni bir ürün girdiği anda, katalog bilgisini oluşturarak Akıllı Ticaret’e ürünü otomatik aktarıyor. Mevcut ürünlerle ilgili stok bilgisi, anlık olarak mağaza ve depo stoğuyla senkronize ediliyor.Ayrıca, gelen siparişler için hiçbir muhasebesel işleme gerek kalmıyor. Onaylanan siparişler, otomatik olarak muhasebe sistemine aktarılıyor, muhasebenin tek yapması gereken siparişi faturalandırmak oluyor.


Kargoya hazır ürün için kargo entegrasyonları bulunuyor. Onaylanan siparişler için, toplu halde kargo entegrasyonu çalıştırılıyor. Çalıştırılan kargo entegrasyonu, kargo firmasına da haber verip, o gün için toplamda kaç desi ürünün teslim alınması gerektiği bilgisi de iletiyor. Kargo firması hazırlıklı geliyor.


Ürünün stoklara girmesinden müşteriye ulaştırılmasına tüm süreçlerde Akıllı Ticaret altyapısının entegrasyon yetenekleri kullanılıyor, tüm süreçler hatasız, zaman kaybı olmadan gerçekleştiriliyor.


Ürünün stoklara girmesinden müşteriye ulaştırılmasına tüm süreçlerde Akıllı Ticaret altyapısının entegrasyon yetenekleri kullanılıyor, tüm süreçler hatasız, zaman kaybı olmadan gerçekleştiriliyor.


E-ticarette muhasebe entegasyonu, genel nitelikte “müşteri odaklı” olarak verdiğimiz çözümlerden. Akıllı Ticaret’in bir temel entegrasyon yapısı bulunmakta, ancak müşterilerimiz aynı muhasebe sistemlerini kullansalar bile, bu sistemleri kullanım şekilleri, stok, cari ve sipariş bilgilerini opere etme şekilleri her zaman değişim gösteriyor. Bu noktada, entegrasyonu yapmadan önce yine mutlaka ve her zaman olduğu gibi müşterimize hikayesini soruyoruz. Muhasebe entegrasyonu için müşterilerimize ikinci bir iş düşürmeden, muhasebe birimi, satış birimi ve muhasebe yazılımının desteğini veren işortakları ile bir araya gelip, ihtiyaç ve entegrasyon süreçlerini konuşuyoruz. Buna göre entegrasyon uygulamasında yapılması gereken uyarlamaları, terzi usulü müşterimize yapıp, muhasebe entegrasyonunun gerçekten olması gerektiği gibi, sorunsuz ve hızlı çalışmasını sağlıyoruz.


“Altınordu Online Mağaza, muhasebe entegrasyonu konusunda birkaç revizyona ihtiyaç duydu. Bu değişen ihtiyaçlar, taşların yerine oturması sürecinde yaşamamız gereken sürecin bir parçası idi. Akıllı Ticaret, bu süreçte hızlı ve çözüm odaklı yaklaşımı ile, e-dönüşüm sürecine hızlı giriş yapmamızı sağladı.” diyor Altınordu yetkilisi Sn. Kardeş.


Altınordu’nun entegrasyon dışında en önemli taleplerinden biri forma tasarlama uygulaması idi. Müşteri formanın üzerine adını, istediği numarayı yazacak ve formasını satın alacak. Bunu sitenin anasayfasında, “Altınordu’nun Efsane Forması” için yaptık. Çok pratik bir şekilde özel forma siparişi verilen bu uygulama aomagaza.com sitesinde yüksek talep gördü.


Altınordu, gönlümüzün favorisi futbol takımımız. E-dönüşüm süreçlerini hızlıca tamamlayan ve e-ticaret konusunda geniş vizyon sahibi firmanın dijitalde de sahalarda da her zaman destekçisiyiz.

Sen de hemen E-ticarete başla